Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6
tříděný odpad plast
7 8
tříděný odpad papír
9
komunální odpad
10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20
Třídění bio odpad - kontejnery
tříděný odpad plast
21 22 23
komunální odpad
24
Uzavření pošty Partner 24.5.2024
25
Pozvání na kácení máje 25.5.2024
Pozvánka na hasičské závody v Areálu snů v sobotu 25.5.2024
26
27 28 29 30 31 1 2

Kalendář svozu odpadů

P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6
tříděný odpad plast
7 8
tříděný odpad papír
9
komunální odpad
10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20
tříděný odpad plast
21 22 23
komunální odpad
24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Drobečková navigace

Úvod > O obci > Školství > Mateřská škola

Mateřská škola

Mateřská škola Záchlumí sídlí v jednopatrové budově. Vznik budovy školy se datuje rokem 1896. Po dlouhá léta budova sloužila školním dětem jako obecná škola. V období po II.světové válce byl  zřízen při obecné škole dětský žňový útulek, který zde fungoval sezónně po řadu let. V šedesátých letech minulého století zde byl zřízen útulek pro děti, od roku 1974 sloužila i jako mateřská škola.

Od 1. ledna 2003 je mateřská škola příspěvkovou organizací obce Záchlumí  jako samostatný právní subjekt. Součástí MŠ je školní jídelna, kde se připravují jídla pro dětia zaměstnance MŠ, a také pro žáky a zaměstnance základní školy v Bohousové. V přízemí se nachází kuchyně, jídelna pro děti MŠ a zázemí pro pracovnice MŠ. V oddělené části přízemí jsou zřízeny provozovny pro veřejnost: veřejná knihovna, kadeřnictví a kosmetika. V poschodí budovy jsou dvě prostorné herny, samostatná ložnice – vše včetně sociálního zázemí. Vedle herny je pracovní místnost s pomůckami pro činnosti dětí včetně počítačové sestavy. Na chodbě v prvním podlaží je i šatna dětí, sklad prádla a výtvarného materiálu. Na půdě jsou instalovány věžní hodiny, které byly po řadu let natahovány ručně. V současné době jsou poháněny elektricky.

Budova má opravenou fasádu. Rozsáhlé opravy a úpravy uvnitř budovy byly realizovány především v letech 2006-2011: výměna oken za plastová, nová elektroinstalace, nová vodoinstalace včetně odpadů, nová kuchyně (obklady, dlažba, kuchyňský nábytek, nerezové digestoře…), nová sociální zařízení včetně dlažby a obkladů, nové podlahy v ložnici dětí, v jídelně, kancelářích. Další vylepšení v podobě dělící stěny mezi šatnou a skladem, zábradlí se skluzavkou do terapeutického bazénu; nátěry schodiště a jídelny v moderním stylu; výzdoba stěn jídelny krásnými obrázky malovanými na překližce-to je jen několik „kamínků“ z „mozaiky“ vkládané každoročně do lepšího a funkčnějšího vzhledu budovy         a prostředí pro naše nejmenší. V roce 2012 byl vyfrézován a vyvložkován komín, byly vyměněny dva stávající kotle ústředního topení za jeden nový 50 kW kotel s násypkou, radiátory vybaveny termoregulačními hlavicemi, kancelář byla vybavena vestavěnou skříní.

Naproti budově MŠ přes silnici je pěkně zařízená školní zahrada. Stojí tu zahradní domek s hračkami. V roce 2004 byla vybavena prolézačkovou sestavou v podobě dvou věží    a spojovací lávky, „malovacím domečkem“. Děti využívají pískoviště a další herní prvky: houpací zvířátka na pružině, konstrukci z zavěšení houpaček a jiných prvků. V minulém roce jsme společně s rodiči začali zakládat zahradu přírodního typu. V jarních měsících jsme vybudovali nadzemní záhon, vypěstovali na něm s dětmi první úrodu v podobě dýní, cuket, kedluben a bylinek. V podzimních měsících jsme opět společně vysadili tentokrát ovocné keře a ovocný stromek.

V MŠ pracují dvě kvalifikované učitelky, kuchařka, školnice a vedoucí školní jídelny v jedné osobě-tyto zaměstnankyně jsou financováni ze státního rozpočtu; topič je sezónním zaměstnancem a je placen z běžného rozpočtu mateřské školy.

Heterogenní složení třídy MŠ vytváří velice dobré podmínky pro školu rodinného typu. Nabízíme kvalitní standardní péči pro všechny děti naší školy, dále kulturní, sportovní akce např.předplavecký výcvik, akce pro rodiče s dětmi, výlety apod. Velkou váhu klademe též na navracení lidových a jiných tradic do života dětí MŠ i obcí, ve kterých žijí : Tříkrálovou koledu, Velikonočních svátků, Čarodějnic, Dne matek, Slavnostní ukončení docházky předškoláků do MŠ, Advent a Vánoce. Jsme otevření i další aktivitám. Naší prioritou jsou spokojené děti i jejich rodiče.

Navštivte webové stránky naší školy na adrese: http://mszachlumi-cz.webnode.cz/                                 

                                                                                                                      Kolektiv mateřské školy.