Úvod > O obci > Aktuality > Informace finančního úřadu

1.1.2021
Datum ukončení:
5.2.2021

Informace k podávání přiznání k dani z nemovitých věcí v roce 2021.

V měsíci lednu 2021 budou mnozí Vaši občané podávat daňové přiznání k dani z nemovitých
věcí. Finanční úřad pro Pardubický kraj si je vědom toho, že tato akce je každoročně spojená
s kumulací poplatníků na podatelnách a také na odděleních majetkových daní jednotlivých
územních pracovišť Finančního úřadu pro Pardubický kraj.

Vzhledem k současné epidemické situaci chceme tomuto předcházet, ovšem současně se nebráníme poskytování služeb poplatníkům jako doposud (zejména pomoci s vyplněním daňového přiznání k dani z nemovitých věcí). Toho bychom chtěli docílit především prostřednictvím telefonické
komunikace, kdy přes určená telefonní čísla, která Vám posíláme v příloze, budou poplatníkům k dispozici zaměstnanci útvarů majetkových daní, kteří odpovědí na veškeré dotazy týkající se daně z nemovitých věcí. Telefonicky rovněž pomůžou poplatníkům s vyplněním daňového přiznání, přičemž se s poplatníkem dohodnou na formě pomoci, a to v takové míře, aby nebyla nutná návštěva finančního úřadu (územního pracoviště), respektive aby bylo možné přiznání poslat poštou, elektronicky prostřednictvím daňového portálu, případně je podat prostřednictvím sběrného boxu.

Kontakty na konkrétní územní pracoviště Finančního úřadu pro Pardubický kraj
k telefonickému řešení problematiky daně z nemovitých věcí přikládáme v příloze.

seznam telefonních kontaktů