Úvod > O obci > Aktuality > Aktuality - archiv > Studujte v Letohradě

Datum konání:
15.2.2013

Banner
Město Letohrad iniciovalo kampaň nazvanou Studujte v Letohradě, co vás baví: spojte koníčka se školou. Protože máme málo času, neboť se blíží konečný termín podání přihlášek na střední školy. Napomáháme tak větší informovanosti rodičů deváťáků. Jsou to právě maminky a tatínkové, kteří určují, kam jejich potomek podá přihlášku.

Starosta města Petr Fiala s ředitelem Průmyslové střední školy Martinem Priknerem pozvali na radnici personální šéfy významných firem, zejména z regionu Letohradska. Společně se zástupci zaměstnavatelů OEZ, s. r. o., ISOLIT BRAVO Jablonné nad Orlicí, Bühler Žamberk, RIETER Ústí nad Orlicí, ZEZ Silko a Forez Ostrov hledali cestu, jak probudit zájem rodičů a jejich dětí o "černé řemeslo", ale také o studium oborů pro elektrikáře. Dohodli se na společné kampani a spolupráci. Vybraným žákům nabídnou stipendium a smlouvu, že po vyučení nastoupí právě do jejich firmy.